Офіційний веб-сайт Державного архіву Івано-Франківської областіДень Гідності та Свободи — свято в Україні, що відзначається щороку 21 листопада на честь початку цього дня двох революцій: Помаранчевої революції (2004 року) та Революції Гідності (2013 року). Встановлене «з метою утвердження в Україні ідеалів свободи і демократії, збереження та донесення до сучасного і майбутніх поколінь об’єктивної інформації про доленосні події в Україні початку XXI століття, а також віддання належної шани патріотизму й мужності громадян, які восени 2004 року та у листопаді 2013 року - лютому 2014 року постали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини і громадянина, національних інтересів нашої держави та її європейського вибору…» згідно з указом Президента України Петра Порошенка № 872/2014 «Про День Гідності та Свободи» від 13 листопада 2014 року.

21 листопада в читальному залі Державного архіву Івано-Франківської області відбулося відкриття виставки «Герої не вмирають». Головний спеціаліст відділу використання інформації документів Андрій Сміжак розповів історію виникнення державного свята, яке відзначається щороку 21 листопада на честь початку цього дня двох революцій: Помаранчевої революції (2004 року) та Революції Гідності (2013 року). Встановлене "з метою утвердження в Україні ідеалів свободи і демократії, збереження та донесення до сучасного і майбутніх поколінь об’єктивної інформації про доленосні події в Україні початку XXI століття, а також віддання належної шани патріотизму й мужності громадян, у листопаді 2013 року - лютому 2014 року постали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини і громадянина, національних інтересів нашої держави та її європейського вибору…" згідно з указом Президента України Петра Порошенка "Про День Гідності та Свободи" від 13 листопада 2014 року. Також окрему розповідь та стенд-виставку було присвячено подіям Помаранчевої революції – як першого символу непокори злочинній владі.

Про історичні події на Майдані розповів присутнім на заході в. о. директора архіву – Любомир Степанович Харук. Він зазначив, що: «День Гідності та Свободи – це свято, встановлене з метою утвердження в Україні ідеалів свободи і демократії, збереження та донесення до сучасного і майбутніх поколінь об'єктивної інформації про доленосні події в Україні початку XXI століття, а також належна шана патріотизму й мужності громадян, які восени 2004 року та у листопаді 2013 року – лютому 2014 року постали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини і громадянина, національних інтересів нашої держави та її європейського вибору. Це наші трагічні сторінки, але це ті сторінки, які ми пройшли, вижили, вистояли, а, значить, будемо мати майбутнє».


Всі присутні, серед яких були дослідники, науковці, студенти Прикарпатського національного університет ім. В. Стефаника вшанували хвилиною мовчання пам'ять Героїв Небесної Сотні..


 
Loading