Шановні колеги! У зв’язку з введенням воєнного стану Указом Президента України від 24 лютого 2022 року № 64/2102, затвердженим Законом України від 24.02.2022 № 2102 повідомляємо, що під час воєнного стану працівники можуть виконувати завдання у штатному режимі або за межами робочого приміщення, адміністративної будівлі (дистанційно). Порядок і підстава дистанційної роботи передбачено законодавством про працю, законодавством про державну службу та роз’яснень НАДС https://nads.gov.ua. Дане роз’яснення стосується працівників Державного архіву Івано-Франківської області.
Дистанційний формат роботи дозволить більшою мірою убезпечити працівників державного органу від збройної aгpeciï чи загрози нападу, допоможе зменшити небезпеку ïx життю або здоров’ю, а також сприятиме дотриманню обмежень перебування на вулицях та в інших громадських місцях, зокрема у комендантську годину таінших випадків передбачених законодавством.
Однак, у разі відсутності організаційних a6o технічних умов, необхідних для виконання роботи, що викликане, зокрема, військовим станом доцільно оформити простій для конкретних державних службовців a6o структурних підрозділів відповідно до законодавства про працю.
Належну увагу слід приділяти обліку робочого часу та своєчасному доведенню до працівників державного органу інформації, що стосується роботи державного органу.
У разі невиходу державного службовця на роботу такий факт мас обліковуватись шляхом проставлення в табелі обліку робочого часу відмітки IH, НЗ a6o I (в залежності від виду неявок). Водночас звертаємо увагу, що прогулом е відсутність державного службовця на службі більше трьох годин протягом робочого дня без поважних причин. Якщо причина відсутності державного службовця пов’язана із необхідністю убезпечити себе чи інших осіб від збройної aгpeciï, загрози нападу, a6o іншим чином пов’язана із уникненням небезпеки його життю a6o здоров’ю такі обставини, особливо в умовах воєнного стану, безперечно мають вважатися поважними.
Недотримання Правил внутрішнього службового розпорядку або відсутність на службі більше трьох годин протягом робочого дня без поважних причин може бути підставою для порушення щодо такого державного службовця дисциплінарного провадження.
Державному службовцю відповідно до законодавства про відпустки можуть бути надані різні ïx види, зокрема на час необхідний для переміщення та уникнення небезпеки. Звертаємо увагу, що більшість видів відпусток потребують згоди обох сторін (державного службовця та керівника державної служби). У такому разі при вирішенні питання щодо надання відпустки обов’язково враховуються необхідність забезпечення ефективної (роботи державного органу. Крім того, затверджений у державному органі графік надання відпусток може бути переглянутий та до нього можуть бути внесені зміни, у порядку передбаченому для його складання. А також повідомляємо, що Урядом визначено деякі питання оплати праці працівників державних органів, органів місцевого самоврядування,
підприємств, установ та організацій, що фінансуються або дотуються з бюджету, в умовах воєнного стану. Зокрема, керівникам державних органів, підприємств, установ та організацій, що фінансуються або дотуються з бюджету, до припинення чи скасування воєнного стану в Україні надано право самостійно визначати розмір оплати часу простою працівників, але не нижче від двох третин тарифної ставки встановленого працівникові тарифного розряду (посадового окладу).