30 березня 2021 року в читальному залі Державного архіву Івано-Франківської області відбулося друге в цьому році засідання науково-методичної ради архіву.

Серед присутніх були: заступник директора-начальник відділу використання інформації документів Дегтярьова Христина Едуардівна, історик, заступник начальника відділу забезпечення збереженості документів, обліку та довідкового апарату Гапишин В. О., історики, головні спеціалісти відділу забезпечення збереженості документів, обліку та довідкового апарату Янишин Н. Д., Вількович І. І., історики, головні спеціалісти відділу використання інформації документів Стасюк Н. Я., Янош В. М., Галян Т. В., Зельманович І. І.

Відкрив засідання секретар науково-методичної ради, історик, начальник відділу звернень громадян, діловодного забезпечення та контролю Сміжак А. Р. Він окреслив коло актуальних питань, що потрібно вирішити в поточному кварталі членам науково-методичної ради, зокрема проведення виставок у квітні-липні 2021 року та підбору документів, літератури, періодичних видань до них. Членами науково-методичної ради в поточному кварталі запропоновано провести такі виставки:

  • «Українська революція: головні події та постаті» (присвячена 100-річчю Української революції 1917-1921 років);
  • «Чорнобиль – жива рана землі моєї» (присвячена 35-й річниці Чорнобильської катастрофи);
  • «Роки війни – століття пам’яті» (присвячена Дню пам’яті та примирення і Дню Перемоги);
  • Великий новеліст України Василь Стефаник;
  • Виставка до Дня пам’яті жертв політичних репресій
  • «Скорботний спомин» (до Дня скорботи і вшанування пам’яті жертв війни в Україні);
  • «Конституція України: минуле і сьогодення»  (до Дня Конституції України);
  • «Україна і Прикарпаття у полоні Другої світової війни» (до 77-ї річниці визволення України, Прикарпаття та м. Станіслава (Івано-Франківська) від нацистських загарбників).

Крім цього, на засідання науково-методичної ради було обговорено та рекомендовано до друку два науково-популярні видання архівістів Галяна Т. В.  «Пам’ять крізь століття: генеалогія вербилівських родин другої половини XVIII – першої половини ХХ ст.» та Сміжака А. Р. «Археологічні старожитності Ямниці. Від кам’яної доби до початку ХХ ст.».