30 жовтня працівники архіву за кошти Первинної профспілкової організації ДАІФО здійснили історико-пізнавальну екскурсію «Вигодська вузькоколійка».

Розпочалася подорож з відвідин унікального інтерпретаційного візит-центру, що працює з квітня 2016 р.у найстарішій місцевій споруді Вигоди – колишній резиденції Леопольда Поппера фон Подграгі.
Інтерактивна експозиція познайомила архівістів з природніми особливостями регіону та екосистемою Карпат в цілому. Тут дізналися про історію деревообробної промисловості та роботи вузькоколійної залізниці Вигоди. В залі центру мали змогу побачити раритетний паровоз, розміщені макет Вигодської вузькоколійки, взірці стовбурів дерев, фауною та рослинністю краю та багато інших цікавинок.

Експозиція центру презентує також культурний аспект місцевості, його етнографічні набутки та плоди творіння народних умільців.
Далі подорож продовжили цікавим туром на самій вузькоколійці. Карпатський трамвай проходить єдиним в Україні екскурсійним маршрутом по вузькоколійній залізниці, прокладеним вздовж річки Мізунки у мальовничому Карпатському передгір’ї. Ширина вузької колії — 760 мм, це майже вдвічі менше за традиційну європейську.
Дорогою екскурсовод розповідав про історію та велич сітки вузькоколійних залізниць, їх призначення і про те, як вдалося реконструювати останню на Прикарпатті залізничну гілку з вузькою колією. На маршруті було здійснено зупинки біля мосту через річку Мізунку, джерела мінеральної води “Горянка”, висячого болота Ширковець, станції Дубовий Кут та біля каскаду Мізунського водоспаду.