Робота

Державного архіву Івано-Франківської області в травні 2022 року

У зв’язку з триваючою широкомасштабною збройною агресією рф проти України, на підставі пропозиції Ради національної безпеки і оборони України, відповідно до пункту 20 частини першої статті 106 Конституції України Державний архів Івано-Франківської області в травні 2022 року продовжував здійснювати свої функції відповідно до умов воєнного стану, затвердженого Законом України «Про правовий режим воєнного стану, а також відповідно до часткової зміни статті 1 Указу Президента України від 24 лютого 2022 року № 64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні», затвердженого Законом України від 24 лютого 2022 року № 2102-ІХ (зі змінами, внесеними Указами від 14 березня 2022 року № 133/2022, затвердженим Законом України від 15 березня 2022 року № 2119-ІХ, та від 18 квітня 2022 року № 259/2022, затвердженим Законом України від 21 квітня 2022 року № 2212-ІХ).

Звертаємо Вашу увагу на те, що на час дії воєнного стану робота читального залу ПРИЗУПИНЕНА. Інформація, що стосується найбільш актуальної та подальшої роботи Державного архіву Івано-Франківської області буде оперативно висвітлюватися на офіційному веб-сайті ДАІФО у рубриках «Звернення громадян» та «Інформуємо громадськість».

Згідно статистичних показників протягом травня 2022 року офіційний веб-сайт ДАІФО найбільше відвідували громадяни – США, України, Великобританії, Республіки Чехія та Республіки Польща, що є стимулюючим фактором для подальшої та ще більш якісної роботи ДАІФО.

У травні 2022 року працівниками Державного архіву Івано-Франківської області було виконано:

104 запити біографічного характеру у т. ч. із «позитивним» результатом 81;

2 генеалогічних дослідження;

71 запит соціально-правового характеру (основна тематика яких включає питання трудового стажу та заробітної плати);

19 запитів майнового характеру (стосувалися підтвердження майнових прав на землю та нерухоме майно, виділення земельних ділянок під будівництво житлових будинків, установ, надання дозволу на реконструкцію та перебудову існуючих споруд, введення в експлуатацію будівель та господарчих споруд, виділення житла та відповідних рішень виконкомів);

5 запитів тематичного характеру.

Наголошуємо, що у зв’язку зі військовою агресією росії проти України, введенням воєнного стану в Україні, розривом дипломатичних відносин з РФ і потребою виконання термінових заходів щодо збереженості Національного архівного фонду та порятунку життя архівістів Державним архівом Івано-Франківської області призупинено будь-які комунікації з архівними та іншими установами, а також розгляд нових та опрацювання усіх наявних запитів фізичних та юридичних осіб, що надійшли з країни агресора та Республіки Білорусь, яка є пособником агресії по відношенню до України.

За звітний період організовано та проведено 2 онлайн-виставки: «Пам’ятаємо 1939-1945 рр.» (присвячена Дню пам’яті та примирення і Дню перемоги над нацизмом в роки Другої світової війни); «Великий терор» (до Дня пам’яті жертв політичних репресій).

В ході реалізації архівно-пошукового проєкту «Український мартиролог ХХ ст…» за звітний період опрацьовано 530 архівно-слідчих справ.

Згідно наказу директора Державного архіву Івано-Франківської області від 24 січня 2022 року затверджено план розвитку архівної справи ДАІФО на 2022 рік, відповідно до якого протягом звітного періоду Державним архівом Івано-Франківської області проведено прийом документів НАФ на постійне зберігання від архівних відділів райдержадміністрацій та міських рад, а саме: архівного відділу Івано-Франківської райдержадміністрації (віддалене робоче місце м. Тисмениця), архівного відділу Калуської райдержадміністрації, архівного відділу Косівської райдержадміністрації, архівного відділу Коломийської райдержадміністрації (віддалене робоче місце м. Снятин), архівного відділу Верховинської райдержадміністрації.

Державний архів Івано-Франківської області тісно співпрацює з Головним управлінням Пенсійного фонду в Івано-Франківській області. ДАІФО надає відповіді на запити Пенсійного фонду, що стосується питань заробітної плати та стажу роботи громадян, а також перейменування підприємств, установ та організацій. Щотижнево працівники пенсійного фонду проводять процедуру перевірки архівних довідок, наданих громадянам працівниками ДАІФО.

Одним із основних завдань, яке виконує Державний архів Івано-Франківської області є забезпечення та реалізації державної політики у сфері архівної справи і діловодства, здійснення управління архівною справою і діловодством на території області. Для виконання вищезазначеного завдання відділ формування НАФ тісно співпрацює з усіма установами ˗ джерелами формування та комплектування Державного архіву, а також з міськрайонними та обласними установами і організаціями, що звертаються за наданням методичної допомоги щодо розробки і схвалення на засіданні експертно-перевірної комісії номенклатур справ, інструкцій з діловодства, описів справ постійного зберігання та з кадрових питань (особового складу), положень про архівний підрозділ та експертну комісію відповідних установ, а також надання консультацій щодо ведення поточного діловодства і архівної справи.

За звітний період працівниками відділу НАФ проводилися заходи з надання методичної допомоги, щодо оформлення архівних справ Компанії ПРАТ «СК «ПЕРША», Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області, Івано-Франківської обласної прокуратури та Дністровського басейнового управління водного господарства. Продовжує здійснюватися упорядкування колекції документів підпілля ОУН УПА, знайдених в селі Воронів на Рогатинщині за 1940-1949 роки.

27.05.2022 р. відбулось щомісячне засідання експертно-перевірної комісії Державного архіву Івано-Франківської області, на якому були розглянуті питання щодо схвалення описів справ постійного зберігання, погодження описів справ з кадрових питань (особового складу), актів про вилучення до знищення документів, номенклатур справ, положень про експертну комісію, організацій та підприємств області.

Одним, із пріоритетних напрямків діяльності Державного архіву області продовжує залишатися робота з переведення в електронний вигляд документів та довідкового апарату до них. Протягом травня 2022 року оцифровано та переведено в електронний вигляд 20-х архівних справ.

В умовах повномасштабної війни росії проти України ДАІФО не зупинив свою роботу, продовжує активно працювати та наповнюватися документами Національного архівного фонду. В цей важкий для нас час, будь-яка допомога та підтримка є надзвичайно важливою. В травні 2022 року матеріально-технічна база архіву збагатилася новим i3400 Scanner та зовнішніми жорсткими дисками для резервного копіювання якій прибули в рамках гуманітарної допомоги з країн ЄС. Щиро вдячні Інституту Пілецького та пану Павелу Абламському за надану допомогу та підтримку архівної галузі.

ВСЕ БУДЕ УКРАЇНА!

РАЗОМ ДО ПЕРЕМОГИ!