Робота Державного архіву Івано-Франківської області в липні 2022 року

У зв’язку з триваючою широкомасштабною збройною агресією рф проти України, на підставі пропозиції Ради національної безпеки і оборони України, відповідно до пункту 20 частини першої статті 106 Конституції України Державний архів Івано-Франківської області в липні 2022 року продовжував здійснювати свої функції відповідно до умов воєнного стану, затвердженого Законом України «Про правовий режим воєнного стану, а також відповідно до часткової зміни статті 1 Указу Президента України від 24 лютого 2022 року № 64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні», затвердженого Законом України від 24 лютого 2022 року № 2102-ІХ (зі змінами, внесеними Указами від 14 березня 2022 року № 133/2022, затвердженим Законом України від 15 березня 2022 року № 2119-ІХ, та від 18 квітня 2022 року № 259/2022, затвердженим Законом України від 21 квітня 2022 року № 2212-ІХ).

Звертаємо Вашу увагу на те, що на час дії воєнного стану робота читального залу ПРИЗУПИНЕНА. Інформація, що стосується найбільш актуальної та подальшої роботи Державного архіву Івано-Франківської області буде оперативно висвітлюватися на офіційному веб-сайті ДАІФО у рубриках «Звернення громадян» та «Інформуємо громадськість».

У липні 2022 року працівниками Державного архіву Івано-Франківської області було виконано:

122 запити біографічного характеру у т. ч. із «позитивним» результатом 93;

1 генеалогічне дослідження;

64 запити соціально-правового характеру (основна тематика яких включає питання трудового стажу та заробітної плати);

5 запитів тематичного характеру.

Наголошуємо, що у зв’язку зі військовою агресією РФ проти України, введенням воєнного стану в Україні, розривом дипломатичних відносин з РФ і потребою виконання термінових заходів щодо збереженості Національного архівного фонду та порятунку життя архівістів, Державним архівом Івано-Франківської області призупинено будь-які комунікації з архівними та іншими установами, а також розгляд нових та опрацювання усіх наявних запитів фізичних та юридичних осіб, що надійшли з РФ та Республіки Білорусь, яка виступає співучасником агресії по відношенню до України.

За звітний період організовано та проведено 2 онлайн-виставки: «Крізь віки до Незалежності» (до Дня Української Державності); «Український Мойсей» (до 157-річчя з дня народження митрополита Андрея Шептицького).

Завершено роботу над реалізацією архівно-пошукового проєкту «Український мартиролог ХХ ст…», за підсумками якої працівниками архіву було опрацьовано 3 924 архівно-слідчі справи. Український мартиролог ХХ ст. є підсумком роботи державних архівів, започаткованої ще 1989 р., яка пожвавилася після прийняття Закону України «Про реабілітацію жертв політичних репресій в Україні» (1991), коли почали складатися регіональні та тематичні бази даних на репресованих. Нині вони існують практично у всіх державних архівах, які прийняли на зберігання архівно-слідчі справи та інші документи, дотичні політичним репресіям. Інформація, що містить представлена база даних «Український мартиролог ХХ ст.», має стислу інформацію про жертви політичних репресій 1920-1950-х років: фотопортрет або кілька фотографій (за наявністю), ім’я жертви та коротка характеристика роду занять, дати життя, відомості щодо реабілітації, посилання на архів, де зберігаються архівно-слідчі справи та інші дотичні матеріали. Ознайомитись можна за посиланням https://archives.gov.ua/um.php?a=33

Державний архів Івано-Франківської області тісно співпрацює з Головним управлінням Пенсійного фонду в Івано-Франківській області. ДАІФО надає відповіді на запити Пенсійного фонду, що стосується питань заробітної плати та стажу роботи громадян, а також перейменування підприємств, установ та організацій. Щотижнево працівники пенсійного фонду проводять процедуру перевірки архівних довідок, наданих громадянам працівниками ДАІФО.

Одним із основних завдань, яке виконує Державний архів Івано-Франківської області є забезпечення та реалізації державної політики у сфері архівної справи і діловодства, здійснення управління архівною справою і діловодством на території області. Для виконання вищезазначеного завдання відділ формування НАФ тісно співпрацює з усіма установами ˗ джерелами формування та комплектування Державного архіву, а також з міськрайонними та обласними установами і організаціями, що звертаються за наданням методичної допомоги щодо розробки і схвалення на засіданні експертно-перевірної комісії номенклатур справ, інструкцій з діловодства, описів справ постійного зберігання та з кадрових питань (особового складу), положень про архівний підрозділ та експертну комісію відповідних установ, а також надання консультацій щодо ведення поточного діловодства і архівної справи.

За звітний період працівниками відділу НАФ проводилися заходи з надання методичної допомоги, щодо оформлення архівних справ та підшивки документів Компанії ПРАТ «СК «ПЕРША», Івано-Франківської обласної філармонії ім. Іри Маланюк. Продовжує здійснюватися упорядкування колекції документів підпілля ОУН УПА, знайдених в селі Воронів на Рогатинщині за 1940-1949 роки.

29.07.2022 р. відбулось щомісячне засідання експертно-перевірної комісії Державного архіву Івано-Франківської області, на якому були розглянуті питання щодо схвалення описів справ постійного зберігання, погодження описів справ з кадрових питань (особового складу), актів про вилучення до знищення документів, номенклатур справ, положень про експертну комісію, організацій та підприємств області.

Одним, із ключових напрямків діяльності Державного архіву області продовжує залишатися робота з переведення в електронний вигляд документів та довідкового апарату до них. Протягом липня 2022 року оцифровано та переведено в електронний вигляд 20 архівних справ.

В умовах повномасштабної війни росії проти України ДАІФО не зупинив свою роботу, продовжує активно працювати та наповнюватися документами Національного архівного фонду.

ВСЕ БУДЕ УКРАЇНА!

РАЗОМ ДО ПЕРЕМОГИ!