Робота Державного архіву Івано-Франківської області в серпні 2022 року

У зв’язку з триваючою широкомасштабною збройною агресією рф проти України, на підставі пропозиції Ради національної безпеки і оборони України, відповідно до пункту 20 частини першої статті 106 Конституції України Державний архів Івано-Франківської області в серпні 2022 року продовжував здійснювати свої функції відповідно до умов воєнного стану, затвердженого Законом України «Про правовий режим воєнного стану, а також відповідно до часткової зміни статті 1 Указу Президента України від 24 лютого 2022 року № 64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні», затвердженого Законом України від 24 лютого 2022 року № 2102-ІХ (зі змінами, внесеними Указами від 14 березня 2022 року № 133/2022, затвердженим Законом України від 15 березня 2022 року № 2119-ІХ, від 18 квітня 2022 року № 259/2022, затвердженим Законом України від 21 квітня 2022 року № 2212-ІХ) та згідно законопроєкту № 7664 та № 7665 щодо продовження строку дії воєнного стану та мобілізації з 23 серпня ще на 90 діб – тобто до 21 листопада.

Звертаємо Вашу увагу на те, що на час дії воєнного стану робота читального залу ПРИЗУПИНЕНА. Інформація, що стосується найбільш актуальної та подальшої роботи Державного архіву Івано-Франківської області буде оперативно висвітлюватися на офіційному вебсайті ДАІФО у рубриках «Звернення громадян» та «Інформуємо громадськість».

У серпні 2022 року працівниками Державного архіву Івано-Франківської області було виконано:

123 запити біографічного характеру у т. ч. із «позитивним» результатом 92;

1 генеалогічне дослідження;

78 запитів соціально-правового характеру (основна тематика яких включає питання трудового стажу та заробітної плати);

5 запитів тематичного характеру.

Наголошуємо, що у зв’язку зі військовою агресією рф проти України, введенням воєнного стану в Україні, розривом дипломатичних відносин з рф і потребою виконання термінових заходів щодо збереженості Національного архівного фонду та порятунку життя архівістів, Державним архівом Івано-Франківської області призупинено будь-які комунікації з архівними та іншими установами, а також розгляд нових та опрацювання усіх наявних запитів фізичних та юридичних осіб, що надійшли з рф та Республіки Білорусь, яка виступає співучасником агресії по відношенню до України.

За звітний період організовано та проведено 2 онлайн-виставки: «Україна – шлях до Незалежності» (до Дня Незалежності України); «Прапор миру, вірності і волі» (до Дня Державного прапора України).

Державний архів Івано-Франківської області тісно співпрацює з Головним управлінням Пенсійного фонду в Івано-Франківській області. ДАІФО надає відповіді на запити Пенсійного фонду, що стосується питань заробітної плати та стажу роботи громадян, а також перейменування підприємств, установ

та організацій. Щотижнево працівники пенсійного фонду проводять процедуру перевірки архівних довідок, наданих громадянам працівниками ДАІФО.

Одним із основних завдань, яке виконує Державний архів Івано-Франківської області є забезпечення та реалізації державної політики у сфері архівної справи і діловодства, здійснення управління архівною справою і діловодством на території області. Для виконання вищезазначеного завдання відділ формування НАФ тісно співпрацює з усіма установами ˗ джерелами формування та комплектування Державного архіву області, а також з міськими, районними та обласними установами і організаціями, що звертаються за наданням методичної допомоги щодо розробки і схвалення на засіданні експертно-перевірної комісії номенклатур справ, інструкцій з діловодства, описів справ постійного зберігання та з кадрових питань (особового складу), положень про архівний підрозділ та експертну комісію відповідних установ, а також надання консультацій щодо ведення поточного діловодства і архівної справи.

За звітний період працівниками відділу НАФ проводилося науково-технічне опрацювання документів Івано-Франківської обласної клінічної лікарні та Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області. Продовжує здійснюватися упорядкування колекції документів підпілля ОУН УПА, знайдених в селі Воронів на Рогатинщині за 1940-1949 роки.

Протягом серпня 2022 року на зберігання до Державного архіву Івано-Франківської області прийнято документи Болехівського лісокомбінату тресту «Прикарпатліс», м. Болехів Івано-Франківська область (1959-1994 рр.), Територіального управління Державної служби гірничого нагляду, промислової безпеки та охорони праці (Держгірпромнагляд) в Івано-Франківській області (1993-2015 рр.), Територіальної державної інспекції з питань праці у Івано-Франківькій області (2001 – 2015 рр.), відділу агропромислового розвитку Коломийської райдержадміністрації (1971-2019 рр.).

Одним, із ключових напрямків діяльності Державного архіву області продовжує залишатися робота з переведення в електронний вигляд документів та довідкового апарату до них. Протягом серпня 2022 року оцифровано та переведено в електронний вигляд 20 архівних справ та 20 описів фондів.

В умовах повномасштабної війни росії проти України ДАІФО не зупинив свою роботу, продовжує активно працювати та наповнюватися документами Національного архівного фонду.

ВСЕ БУДЕ УКРАЇНА!

РАЗОМ ДО ПЕРЕМОГИ!