У зв’язку з повномасштабним вторгненням росії 24 лютого в нашій державі діє правовий режим воєнного стану. Сьогодні кожен громадянин України тією чи іншою мірою повинен бути обізнаний, як діяти в екстрених ситуаціях чи надати першу невідкладну допомогу.

На виконання рішення Ради оборони області, затвердженого розпорядженням обласної військової адміністрації від 16.08.2022 № 273, та задля підвищення обізнаності працівників ОВА щодо невідкладної домедичної допомоги, організовано навчання для державних службовців, які щодня комунікують із людьми та виконують актуальні завдання. Адже зараз, як ніколи, важливо не лише допомогти людині у вирішенні її проблеми, а й вміти правильно відреагувати та одночасно потурбуватися про власний психологічний комфорт, визначити алгоритм дій у кризових ситуаціях. Фахівці обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф за сприяння департаменту охорони здоров’я ОДА проводять навчання щодо алгоритму дій при наданні невідкладної домедичної допомоги. Працівники усіх структурних підрозділів обласної військової адміністрації проходять курс навчання на тему «Домедична допомога при раптовій зупинці кровообігу у дорослого».

В процесі навчання працівники Державного архіву Івано-Франківської області освоїли базові навички надання першої невідкладної допомоги.

Пам’ятайте, перш ніж надати допомогу потерпілому, потрібно подбати про власну безпеку. Утримайтеся від надання допомоги, якщо це загрожує вашому життю та здоров’ю. Саме такі випадки і кваліфікуються як обставини, коли надати допомогу об’єктивно немає змоги.

Від того, як швидко потерпілий отримає кваліфіковану домедичну допомогу, залежать наслідки нещасних випадків. Якщо реанімаційні заходи проведуть несвоєчасно або неправильно, це може призвести до тяжких ускладнень, інвалідності та навіть до смерті. Не можна відмовлятися надавати домедичну допомогу потерпілому та вважати його мертвим лише, якщо немає видимих ознак дихання та не вдається знайти пульс.

Після завершення теоретичних та практичних занять працівники ДАІФО отримають відповідне посвідчення та зможуть надати, при необхідності, першу домедичну допомогу.