15 жовтня працівники ДАІФО за кошти Первинної профспілкової організації архіву здійснили екскурсійну поїздку, що була присвячена 80-річчю створення УПА та Дня Захисника України. Маршрут пролягав до села Старий Угринів де діє найбільший на Прикарпатті музей Степана Бандери, поруч з яким – відновлена хата-плебанія, в якій жив парох Андрій Бандера зі своєю родиною. 

Архівісти в ході цікавої екскурсійної мандрівки ознайомились з експозицією музею, яка ілюструє державотворчі процеси початку ХХ століття, розкриває середовище в якому ріс і виховувася Степан Бандера, а також постать Провідника ОУН, його життя та революційну діяльність. В експозиції музею можна побачити унікальні матеріали, серед яких речі, що належали сім’ї о. Андрія Бандери:

синьо-жовте знамено, виявлене при руйнуванні священичої резиденції;

старовинні ікони та культові церковні речі;

оригінальні документи періоду діяльності ОУН, УПА;

посвідчення та документи на ім’я Stefan Popel, під яким проживав Степан Бандера останні роки у Європі;

предмети, що належали його сім’ї;

а також колекція українських грошових знаків ХХ століття тощо. Також креативною ноткою четвертого залу музею є справжня криївка (!) , відтворена за зразком тих, у яких жили підпільники.

Далі екскурсію продовжили у садибі Бандерів. У 2009 році цей будинок повністю відновили за кресленнями, що їх знайшли у старій сільській школі, яка діяла тут у радянську добу до 1977 року.

До родинного будинку Бандерів музейники самі закуповували меблі, аби відновити інтер’єр того часу. З особистих речей хіба велика скляна лампа, шаховий стіл, дзеркало, шафа й годинник – подарунок отця Андрія доньці Володимирі на весілля.

У цьому будинку отець Андрій Бандера з родиною проживав до 1933 року. Крім священства, він активно займався громадською та політичною діяльністю.

Саме тут і народився Степан, прожив своїх перших 10 років, поки не вступив до Стрийської гімназії. Але навідувався у рідне село. Створив тут театральний гурток, дитячий церковний хор і своє перше товариство «Луг».