Робота Державного архіву Івано-Франківської області у грудні 2022 року

У зв’язку з триваючою широкомасштабною збройною агресією рф проти України, на підставі пропозиції Ради національної безпеки і оборони України, відповідно до пункту 20 частини першої статті 106 Конституції України Державний архів Івано-Франківської області у грудні 2022 року продовжував здійснювати свої функції відповідно до умов воєнного стану, затвердженого Законом України «Про правовий режим воєнного стану».

Звертаємо Вашу увагу на те, що з 02 січня 2023 року відновлює свою роботу читальний зал Державного архіву Івано-Франківської області.

У грудні 2022 року працівниками Державного архіву Івано-Франківської області було виконано:

130 запитів біографічного характеру у т. ч. із «позитивним» результатом 102;

56 запитів соціально-правового характеру (основна тематика яких включає питання трудового стажу та заробітної плати);

3 запити тематичного характеру.

Наголошуємо, що у зв’язку зі військовою агресією рф проти України, введенням воєнного стану в Україні, розривом дипломатичних відносин з рф і потребою виконання термінових заходів щодо збереженості Національного архівного фонду та порятунку життя архівістів, Державним архівом Івано-Франківської області призупинено будь-які комунікації з архівними та іншими установами, а також розгляд нових та опрацювання усіх наявних запитів фізичних та юридичних осіб, що надійшли з рф та Республіки Білорусь, яка виступає співучасником агресії по відношенню до України.

За звітний період організовано та проведено 1 тематичну виставку: «Архівне будівництво на Прикарпатті» (до дня працівників архівних установ).

Державний архів Івано-Франківської області тісно співпрацює з Головним управлінням Пенсійного фонду в Івано-Франківській області. ДАІФО надає відповіді на запити Пенсійного фонду, що стосується питань заробітної плати та стажу роботи громадян, а також перейменування підприємств, установ та організацій. Щотижнево працівники пенсійного фонду проводять процедуру перевірки архівних довідок, наданих громадянам працівниками ДАІФО.

Одним із основних завдань, яке виконує Державний архів Івано-Франківської області є забезпечення та реалізації державної політики у сфері архівної справи і діловодства, здійснення управління архівною справою і діловодством на території області. Для виконання вищезазначеного завдання відділ формування НАФ тісно співпрацює з усіма установами ˗ джерелами формування та комплектування Державного архіву області, а також з міськими, районними та обласними установами і організаціями, що звертаються за наданням методичної допомоги щодо розробки і схвалення на засіданні експертно-перевірної комісії номенклатур справ, інструкцій з діловодства, описів справ постійного зберігання та з кадрових питань (особового складу), положень про архівний підрозділ та експертну комісію відповідних установ, а також надання консультацій щодо ведення поточного діловодства і архівної справи.

За звітний період працівниками відділу НАФ проводилося науково-технічне опрацювання документів Головного управління державної казначейської служби України в Івано-Франківській області, Обласного управління лісового та мисливського господарства в Івано-Франківській області, Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Івано-Франківській області.

28.12.2022 р. відбулось щомісячне засідання експертно-перевірної комісії Державного архіву Івано-Франківської області, на якому були розглянуті питання щодо схвалення описів справ постійного зберігання, погодження описів справ з кадрових питань (особового складу), актів про вилучення до знищення документів, номенклатур справ, положень про експертну комісію, організацій та підприємств області.

Одним, із ключових напрямків діяльності Державного архіву області продовжує залишатися робота з переведення в електронний вигляд документів та довідкового апарату до них. Протягом грудня 2022 року оцифровано та переведено в електронний вигляд 80 архівних справ та 40 описів фондів.

В умовах повномасштабної війни росії проти України ДАІФО не зупинив свою роботу, продовжує активно працювати та наповнюватися документами Національного архівного фонду.

ВСЕ БУДЕ УКРАЇНА!

РАЗОМ ДО ПЕРЕМОГИ!