У зв’язку з триваючою широкомасштабною збройною агресією рф проти України, на підставі пропозиції Ради національної безпеки і оборони України, відповідно до пункту 20 частини першої статті 106 Конституції України Державний архів Івано-Франківської області у січні-березні 2023 року продовжував здійснювати свої функції відповідно до умов воєнного стану, затвердженого Законом України «Про правовий режим воєнного стану».

З 01 січня 2022 ми відновили роботу читального залу у відповідності до рекомендацій Укрдержархіву. За період січня-березня 2023 року читальний зал архіву відвідало 56 користувачів. По тематиці досліджень можемо охарактеризувати як  48%  науковий пошук та 52% генеалогічні дослідження. 

Одним із основних завдань, яке виконує Державний архів Івано-Франківської області є забезпечення та реалізації державної політики у сфері архівної справи і діловодства, здійснення управління архівною справою і діловодством на території області.

Для виконання вищезазначеного завдання відділ формування НАФ тісно співпрацює з усіма установами області ˗ джерелами формування та комплектування Державного архіву області, а також з міськими, районними та обласними установами і організаціями, що звертаються за наданням методичної допомоги.

З початку року розроблено і схвалено на засіданні експертно-перевірної комісії 24 номенклатур справ,  1 інструкціії з діловодства, 35 описів справ постійного зберігання та з 19 описів кадрових питань (особового складу), 2 положень про архівний підрозділ та експертну комісію відповідних установ, а також надання консультацій щодо ведення поточного діловодства і архівної справи.

            Одним, із ключових напрямків діяльності Державного архіву області продовжує залишатися робота з переведення в електронний вигляд документів та довідкового апарату до них. На сьогоднішній день тривають роботи по  завершенні роботи над путівником частини 2.