до Дня захисників і захисниць України, Українського козацтва та Покрови Пресвятої Богородиці
В документальній онлайн-виставці «Сила Нескорених» (до Дня захисників та захисниць України, Українського козацтва, створення УПА та Покрови Пресвятої Богородиці) представлені фото-матеріали, які відображають мужність та героїзм захисників незалежності й територіальної цілісності України, військових традицій і звитяг Українського народу, сприяння подальшому зміцненню патріотичного духу в суспільстві.
Потреба у загальнодержавному святі для відзначення захисників України особливо гостро постала після повномасштабної збройної агресії рф. Сотні полеглих бійців за Україну потребували гідного вшанування з боку суспільства і держави. В українському суспільстві внаслідок реакції на російсько-українську війну підсилилися тенденції декомунізації – відмови від радянських символів і свят. Сьогодні, як ніколи важливим виступає процес осучаснення патріотичного виховання в умовах протидії збройній та інформаційній агресії. Воно має спиратися не на радянські, а на автентичні військові традиції українського народу щодо захисту кордонів і безпеки своєї землі від зовнішнього ворога, оскільки українці – нащадки воїнів-русичів, козаків, січових стрільців і вояків УПА.
І саме зараз, в період повномасштабної війни, Ми гідні нащадки наших предків, виборюємо кожен клаптик нашої держави, захищаємо наші кордони!
Фото 1. Листівка Начального Команданта Української Національної Революційної Армії. «Громадяни». 1941 рік. ДАІФО, ф. 636, оп. 1, спр. 11, арк. 47.
Фото 2. Звернення Болехівського районного проводу ОУН «Українці». 1941 рік.ДАІФО, ф. 636, оп. 1, спр. 16, арк. 3.
Фото 3-10. Відомості про боротьбу радянсько-партійного активу та силових структур з ОУН-УПА. ДАІФО, ф. Р-584, оп. 3, спр. 6, арк. 19-26.
Фото 11-18. Доповідь начальника обласного управління НКДБ про ОУН-УПА. ДАІФО, ф. П-1, оп. 1, спр. 162, арк. 46–53.
Фото 19-23. Відомості про боротьбу радянсько-партійного активу та силових структур з ОУН-УПА. ДАІФО, ф. П-1, оп. 1, спр. 259, арк. 5-9.