В нинішні не прості часи працівники обласного архіву намагаються зберегти робочу дружню атмосферу в колективі. Профспілкова організція ДАІФО завжди дбала про своїх спілчан. В довоєнні часи це були екскурсії за місто та по всій Україні, були зустрічі з цікавими людьми, діячами мистецтва, а зараз такі поїздки також є важливими і необхідними в оздоровчих цілях колективу. В минулі вихідні в організації провели мандрівку до сувенірного ринку в м. Косів, сироварні «Далекі гори» та Літературно-меморіального музею І. Франка в с. Криворівня.

Косів — мальовниче місто в Івано-Франківській області, славиться красивою природою та знаменитим гуцульським базаром, який здобув свою славу завдяки різноманітним автентичним гуцульським виробам та сувенірам. Косівський ярмарок відомий не лише на всю округу, сюди приїжджають і з інших міст і навіть країн, щоб прикупити додому унікальні, а, головне, якісні речі!Після м. Косів архівісти відвідали сироварню «Далекі гори», що розташована на висоті 940 м., в гірському селі Снідавка. На сироварні архівісти мали можливість ознайомитися з методами виготовлення натуральних сирів з високогірного коров’ячого молока, згідно європейських стандартів якості, виготовлених за голландськими та швейцарськими технологіями, а також дегустувати різний асортимент цього «білого золота Карпат».

Завершенням мандрівки стала екскурсія в Літературно-меморіальний музей І. Франка. Тут архівісти відвідали виставкові зали, де відображено соціально-економічний стан Гуцульщини, побачили експонатами що пов’язані з перебуванням Івана Франка та інших видатних постатей у Криворівні. Музей має дві меморіальні кімнати, де раніше жила родина Франків. Інтер’єр цих кімнат відтворено згідно з розповідями тих, хто пам’ятає часи Каменяра. Архівісти побачили ліжко, на якому спав письменник, риболовне знаряддя, а також багато прижиттєвих видань його творів. Окрім цього, в музеї є кімната, в якій відтворено інтер’єр гуцульської оселі кінця XIX – початку XX століття.

Слід відзначити, що метою поїздки, крім оздоровчих цілей, як і у попередні роки, було врахування можливості налагодження стосунків між колеги, обмін досвідом роботи та спілкування, що відіграє особливу роль під час воєнного стану та необхідності у регулюванні питань стресостійкості.