Науково-довідкова бібліотека архіву поповнилася черговим збірником «Калуські історичні студії». Том 8, який ласкаво подарував провідний науковий співробітник Краєзнавчого музею Калущини, історик, джерелознавець Іван Тимів.

Збірник містить наукові статті з актуальних проблем історії України і Калущини. В збірнику проаналізовано суспільно-політичні виклики, що постали в ХІХ–ХХ століттях перед українською спільнотою. Окреслено дискусійні проблеми соціально-економічного і політичного розвитку краю, висвітлено біографічний сегмент і творчий доробок науковців та краєзнавців.

Окремі рубрики збірки складають статті про поховання Великої війни у Калуші, скульптурна Шевченкіана Калущини.
У рубриках «Галургія Калущини» та «Калуш індустріальний» інформаційно вагомими є статті присвячені історії розвитку соляної промисловості та промисловому виробництву у Калуші в другій половині XX століття.
Окремими додатками йдуть фотоматеріали – краєзнавчий літопис.
Над статтями, які його наповнюють працювало 18 авторів. Загалом у томі 349 сторінок з науковим статтями з актуальних проблем історії України і Калущини.
Колектив Державного архіву Івано-Франківської області щиро дякує шановному дарувальнику за черговий та вагомий внесок до фондів бібліотеки! Ми впевнені, що ця чудова праця знайде своїх читачів та буде для них корисною та пізнавальною.