11 Чер 2021

У зв’язку зі зняттям обмежень, які були встановлені на території нашої області з метою запобігання поширення гострої респіраторної хвороби СOVID-19 Державний архів Івано-Франківської області відновив роботу щодо надання методичної допомоги архівним відділам районних державних адміністрацій та архівних відділів міських рад. 09 червня 2021 року працівниками Державного архіву області проведено тематичну перевірку та надано методичну допомогу архівним відділам Верховинської та Косівської районних державних адміністрацій.  

Читати далі
26 Кві 2021

Діяльність Державного архіву Івано-Франківської області

Державний архів Івано-Франківської області реалізує державну політику у галузі архівної справи та діловодства, здійснює управління архівною справою і діловодством на території області, координує діяльність державних органів, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій усіх форм власності, зокрема приватних архівних установ, заснованих фізичними особами або юридичними особами приватного права (приватні архіви) у питаннях архівної справи і діловодства. Проводить науково-методичну роботу в галузі архівознавства, документознавства та археографії, впроваджує досягнення науки, техніки, передового досвіду в практику діяльності архівних установ. Також здійснює контроль за діяльністю архівних установ і служб діловодства, забезпечує додержання законодавства про Національний архівний фонд та архівні установи.

Читати далі
26 Кві 2021

Оголошення!!!

З 12 квітня 2021 року читальний зал архіву відновлює свою роботу в умовах адаптивного карантину з врахуванням рекомендацій МОЗ (вхід у приміщення у захисній масці і рукавичках).

Попередній запис у читальний зал здійснюється за телефоном (0342) 56-34-03 або ж на офіційну електронну адресу archive_if@arch.gov.ua

Читати далі
6 Кві 2021

Анкета для відвідувачів сайта Державного архіву Івано-Франківської області

Для покращення роботи сайта Державного архіву Івано-Франківської області просимо надати відповідь на запитальник 

Читати далі
31 Тра 2021

25.05.2021 р. відбулось засідання експертно-перевірної комісії Державного архіву Івано-Франківської області (далі ‒ ЕПК), на якому було розглянуто питання щодо дарування начальником відділу звернень громадян, діловодного забезпечення та контролю ДАІФО Сміжаком Андрієм Романовичем Державному архіву Івано-Франківської області трьох документів, а саме, інвентарної книги датованої 1802 роком, яка належала селянину Стаху Савчаку з с. Микуличин (тепер село Яремчанської міської ради Івано-Франківської області); квитанції підприємця Стефана Вальтера з м. Надвірна, що датована 12 червня 1913 року;оголошення про з’їзд інвалідів та вдів загиблих вояків у польсько-більшовицькій війні 1920 р. – датоване 1930 роком.

ЕПК Державного архіву Івано-Франківської області проведено експертизу цінності документів з метою віднесення його до Національного архівного фонду.

Експертами ЕПК встановлено їхню історичну цінність та прийнято рішення про віднесення вищезазначених документів до НАФ та включити у відповідні хронологічні та тематичні фонди для подальшого зберігання у Державному архіві Івано-Франківської області.


Читати далі
26 Тра 2021

Начальник відділу звернень громадян Державного архіву Івано-Франківської області Сміжак Андрій Романович викупив на аукціоні та подарував для архіву документи періоду Австро-Угорської імперії та Польщі. Серед них є раритет, а саме, інвентарна книга датована 1802 роком, яка належала селянину Стаху Савчаку з с. Микуличин (тепер село Яремчанської міської ради Івано-Франківської області). Також серед подарованих документів є чек підприємця Стефана Вальтера з м. Надвірна, що датований 12 червня 1913 року та оголошення про з’їзд інвалідів та вдів загиблих вояків у польсько-більшовицькій війні 1920 р. – датований 1930 роком. Подаровані для архіву документи є унікальними, оскільки вперше згадують про невідомі на загал події; дають змогу дослідникам історії збагатити та конкретизувати теми соціально-економічного життя мешканців гірських регіонів Галичини.


Читати далі
24 Тра 2021

«До дня слов’янської писемності та культури»


«Трефолог» який включає щомісячні євангельські читання, молитви.

Із науково-довідкової бібліотеки.

Читати далі