Робота Державного архіву Івано-Франківської області у лютому 2023 року

У зв’язку з триваючою широкомасштабною збройною агресією рф проти України, на підставі пропозиції Ради національної безпеки і оборони України, відповідно до пункту 20 частини першої статті 106 Конституції України Державний архів Івано-Франківської області у лютому 2023 року продовжував здійснювати свої функції відповідно до умов воєнного стану, затвердженого Законом України «Про правовий режим воєнного стану».

У лютому 2023 року працівниками Державного архіву Івано-Франківської області було виконано:

143 запити біографічного характеруу т. ч. із «позитивним» результатом 96;

1 генеалогічне дослідження;

1 запит майнового характеру;

58 запитів соціально-правового характеру (основна тематика яких включає питання трудового стажу та заробітної плати);

5 запитів тематичного характеру.

Наголошуємо, що у зв’язку зі військовою агресією рф проти України, введенням воєнного стану в Україні, розривом дипломатичних відносин з рф і потребою виконання термінових заходів щодо збереженості Національного архівного фонду та порятунку життя архівістів, Державним архівом Івано-Франківської області  призупинено будь-які комунікації з архівними та іншими установами, а також розгляд нових та опрацювання усіх наявних запитів фізичних та юридичних осіб, що надійшли з рф та Республіки Білорусь, яка  виступає співучасником військової агресії по відношенню до України.   

За звітний період організовано та проведено 2 онлайн-виставки:            «Не згасне пам’яті свіча – Афганістан» (до дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав та виведення військ з Афганістану); «Майдан, що змінив час» (до Дня Героїв Небесної Сотні).

          22 лютого 2023 року відбулося засідання розширеної наради про підсумки роботи архівних установ області за 2022 рік та визначення ключових  пріоритетів розвитку архівної справи на 2023 рік. За підсумками народи було розглянуто та вирішено ряд завдань, найбільш пріоритетними з яких стали наступні: забезпечення безперешкодного доступу до архівних інформаційних ресурсів, підвищення якості архівних послуг відповідно до динаміки розвитку цифрового середовища та потреб користувачів;  цифровізація архівної справи, оцифровування документів НАФ, науково-довідкового апарату  та забезпечення  надійного зберігання  електронної інформації; забезпечення надійної експлуатації архівних будівель і приміщень, систем життєзабезпечення, облаштування їх охоронними і пожежними сигналізаціями; збільшення  штатної  чисельності архівного відділу Верховинської, Калуської, Коломийської, Косівської, Івано-Франківської  райдержадміністрацій; виділення додаткових приміщень придатних для роботи та зберігання документів, для архівних відділів Калуської, Коломийської, Надвірнянської,  Верховинської райдержадміністрацій та архівних відділів Коломийської, Калуської міських рад.

Державний архів Івано-Франківської області тісно співпрацює з Головним управлінням Пенсійного фонду в Івано-Франківській області. ДАІФО надає відповіді на запити Пенсійного фонду, що стосується питань заробітної плати та стажу роботи громадян, а також перейменування підприємств, установ та організацій. Щотижнево працівники пенсійного фонду проводять процедуру перевірки архівних довідок, наданих громадянам працівниками ДАІФО.

Одним із основних завдань, яке виконує Державний архів Івано-Франківської області є забезпечення та реалізації державної політики у сфері архівної справи і діловодства, здійснення управління архівною справою і діловодством на території області. Для виконання вищезазначеного завдання відділ формування НАФ тісно співпрацює з усіма установами ˗ джерелами формування та комплектування Державного архіву області, а також з міськими, районними та обласними установами і організаціями, що звертаються за наданням методичної допомоги щодо розробки і схвалення на засіданні експертно-перевірної комісії номенклатур справ, інструкцій з діловодства, описів справ постійного зберігання та з кадрових питань (особового складу), положень про архівний підрозділ та експертну комісію відповідних установ, а також надання консультацій щодо ведення поточного діловодства і архівної справи.

За звітний період працівниками відділу НАФ проводилося науково-технічне опрацювання документів Івано-Франківського обласного центру зайнятості та апарату Івано-Франківської ОДА. Продовжує здійснюватися упорядкування колекції документів фонду особового походження українського письменника, політв’язня Миколи Мироненка.

В лютому 2023 року Центральний відділ ДРАЦС УДР Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції передав на зберігання до ДАІФО книги державної реєстрації актів цивільного стану Станіславської області за 1947 рік.

            Одним, із ключових напрямків діяльності Державного архіву області продовжує залишатися робота з переведення в електронний вигляд документів та довідкового апарату до них. Протягом лютого 2023 року оцифровано та переведено в електронний вигляд 41 архівна справа та 313 описів фондів.

         В умовах повномасштабної війни росії проти України ДАІФО не зупинив свою роботу, продовжує активно працювати та наповнюватися документами Національного архівного фонду.

ВСЕ БУДЕ УКРАЇНА! 

РАЗОМ ДО ПЕРЕМОГИ!