Сектор реставрації документів

 

Ільчук Світлана Валеріанівна

Ільчук Світлана Валеріанівна

Завідувач сектору реставрації документів

Ганусяк Галина Омелянівна

Ганусяк Галина Омелянівна

Реставратор сектору реставрації документів

Чумбей Оксана Миколаївна

Чумбей Оксана Миколаївна

Архівіст сектору реставрації документів

Ремонт і реставрація документів є однією з найважливіших складових зберігання архівних фондів. Цим видом робіт займається сектор реставрації документів.

Основна робота реставрації до початку 1990-х років полягала у оформленні й підшивці справ фондів. За час плідної роботи реставраторів були в основному відреставровані й підшиті найважливіші фонди архіву, які найчастіше замовляють відвідувачі читального залу.

На сьогоднішній день, в основному реставрований і бібліотечний фонд, який користується найбільшою популярністю, а саме видання з історії, освіти, преса періоду до 1939 р. Палітурні роботи, реставрацію, причому високого рівня складності, бібліотечного фонду і документів виконує  начальник сектору - Світлана Валеріанівна. Щорічно проводиться й підшивка нових періодичних видань, які надходять в архів.

Після впорядкування документів в установах, які проводить відділ формування Національного архівного фонду та діловодства, до роботи приступають працівники реставрації. Ними проводиться підпис сформованих справ, нумерація і проставлення архівних штампів. Причому заголовки на справах підписуються виключно пером і тушшю. Тому оправлення та підшивка документів є однією з основних функцій сектору реставрації.