Звіт Державного архіву Івано-Франківської області за жовтень 2021 року

Протягом жовтня 2021 року основний акцент роботи Державного архіву Івано-Франківської області був зосереджений на наданні зручних і якісних послуг, як фізичним так і юридичним особам в умовах поширення коронавірусної інфекції COVID-19.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 22.09.2021 № 981 «Про внесення змін до деяких актів Кабінету Міністрів України» та рішення Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій (протокол позачергового засідання комісії № 35 від 21.09.2021) дію карантину для запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2 (далі – COVID-19) з метою забезпечення оптимальної та безпечної роботи працівників Державного архіву Івано-Франківської області, а також уникнення ризиків для громадян особлива увага приділялася наданню послуг в умовах дистанційної роботи. Забезпечено оперативне вирішення порушених у запитах та зверненнях громадян проблем, їх конституційних прав на отримання архівної інформації, зокрема архівних довідок тощо.

Інформація про організацію роботи зі зверненням громадян у держархіві області розміщена на веб-сайті ДАІФО у рубриках «Звернення громадян» та «Інформуємо громадськість», де можна оперативно ознайомитися з актуальною інформацією про основні складові роботи ДАІФО, та порядком отримання тієї чи іншої інформації.

З метою удосконалення роботи зі зверненням громадян та запитами фізичних і юридичних осіб використовуються «Методичні рекомендації про порядок наведення генеологічних, фактологічних, біографічних, майнових запитів та оформлення відповідей на звернення МЗС України, установ, організацій та громадян іноземних держав», «Порядок виконання архівними установами запитів юридичних та фізичних осіб на підставі архівних документів та оформлення архівних довідок», «Інструкція про порядок витребування документів соціально-правового характеру для громадян України, іноземців та осіб без громадянства».

Протягом жовтня 2021 року працівниками Державного архіву Івано-Франківської області було виконано:

185 запитів біографічного характеру у т. ч. із «позитивним» результатом 142 та «негативним» 41, з яких з рекомендаціями про місце знаходження документів 32 та 34 без рекомендацій;

89 запитів соціально-правового характеру (основна тематика яких включає питання трудового стажу та заробітної плати);

26 запитів майнового характеру (стосувалися підтвердження майнових прав на землю та нерухоме майно, виділення земельних ділянок під будівництво житлових будинків, установ, надання дозволу на реконструкцію та перебудову існуючих споруд, введення в експлуатацію будівель та господарчих споруд, виділення житла та відповідних рішень виконкомів);

5 запитів тематичного характеру (питання адміністративно-територіального статусу населених пунктів, перейменування вулиць, діяльності різних установ та організацій);

проведено прийом 114 осіб.

В читальному залі Державного архіву Івано-Франківської області у жовтні 2021 року було організовано та проведено 3 тематичні виставки – «Сила нескорених» (до Дня захисника і захисниць України, Українського козацтва та Покрови Пресвятої Богородиці); «Богдан Гаврилишин: людина світу, народжена в Україні»; «Подвиг закарбований навіки» (до Дня визволення України від нацистських загарбників, вшанування героїчного подвигу та жертовності Українського народу в Другій світовій війні).

Загальна кількість відвідувачів читального залу становила 66 осіб, в процесі роботи яких було видано стандартних документів з паперовим носієм інформації у кількості 623 справи. Робота читального залу у жовтні місяці була організована з дотриманням відповідних обмежувальних заходів, передбачених постановою Кабінету Міністрів України від 22.09.2021 № 981 «Про внесення змін до деяких актів Кабінету Міністрів України» та рішення Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій (протокол позачергового засідання комісії № 35 від 21.09.2021) з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19.

В ході реалізації архівно-пошукового проєкту «Український мартиролог ХХ ст…» за звітний період опрацьовано 350 архівно-слідчих справ.

Протягом жовтня 2021 року на зберігання до Державного архіву Івано-Франківської області надійшли документи чотирьох фондів: Івано-Франківська обласна клінічна лікарня (1998-2012 рр.), Головне управління ДПС в Івано-Франківській області, м. Івано-Франківськ (2021 р.), ВАТ Івано-Франківський завод «Промприлад» (1997-2007 рр.), Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу (2011-2013 рр.). Загалом  прийнято 796 одиниць зберігання. Справи прийняті на зберігання закартоновані та розміщені на стелажах. З метою їх раціонального зберігання в архівосховищі № 7 проведено переміщення  картонажів, виготовлено та розміщено нові ярлики.  Дані про прийом справ внесено в облікові документи ДАІФО.

Одним із основних завдань, яке виконує Державний архів області є забезпечення та реалізації державної політики у сфері архівної справи і діловодства, здійснення управління архівною справою і діловодством на території області. Для виконання вищезазначеного завдання відділ формування НАФ тісно співпрацює з усіма установами ˗ джерелами формування та комплектування Державного архіву, а також з міськрайонними та обласними установами і організаціями, що звертаються за наданням методичної допомоги щодо розробки і схвалення на засіданні експертно-перевірної комісії номенклатур справ, інструкцій з діловодства, описів справ постійного зберігання та з кадрових питань (особового складу), положень про архівний підрозділ та експертну комісію відповідних установ, а також надання консультацій щодо ведення поточного діловодства і архівної справи.

За звітний період проведено одне засідання експертно-перевіреної комісії. Працівниками відділу розглянуто та перевірено документи установ та організацій, поданих архівними відділами райдержадміністрацій та обласних установ-джерел формування НАФ: описи справ постійного терміну зберігання, з кадрових питань (особового складу), акти про вилучення для знищення документів не внесених до НАФ, інструкції з діловодства та положення про ЕК. Проведено комплексну перевірку Головного управління Держгеокадастру в Івано-Франківській області.

Прийнято на опрацювання документи особового походження уродженця Прикарпаття, народного депутата України 2-го скликання, голови Івано-Франківської обласної організації Українського добровільного історико-просвітницького правозахисного благодійного товариства «Меморіал» ім. В. Стуса, члена Української Гельсинської Спілки Романа Круцика.

Однією з основних послуг, які надає ДАІФО є впорядкування документів установ та організацій. За вказаний період відділом формування НАФ було здійснено науково-технічне опрацювання документів таких установ: Івано-Франківський обласний центр зайнятості – 2017 – 2020 р. р.; Управління спорту ОДА – 2018 – 2020 р.р.; Головне управління Державної фіскальної служби в Івано-Франківській області – 1997 – 2021 р. р.; Прикарпатський національний університет імені В. Стефаника – 1988 – 2000 р. р.; Головне управління Держгеокадастру в Івано-Франківській області – 2014 – 2020 р. р.; Служба автомобільних доріг в Івано-Франківській області – 2018 – 2020 р. р.

Одним із пріоритетних напрямків діяльності Державного архіву області продовжує залишатися робота з переведення в електронний вигляд документів та довідкового апарату до них. Протягом жовтня місяця оцифровано та переведено в електронний вигляд 20 описів справ (усі розміщено на веб-сайті архівної установи).

Важливою складовою в процесі роботи архівних установ Прикарпаття стало проведення 13 жовтня 2021 року онлайн-наради директора Державного архіву Івано-Франківської області Р. Маланія з керівниками архівних відділів районних державних адміністрацій та міських архівів міст обласного значення в ході якої відбулося обговорення та розроблено механізми вирішення найбільш проблемних питань організації роботи архівних відділів районних державних адміністрацій та міських рад.

Станом на 02.11.2021 року в Державному архіві Івано-Франківської області вакциновано 100% працівників.